EMOCJE W OBRAZACH… Znamy WYNIKI II edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Stwórzmy razem wyjątkowy kalendarz”

Znamy wyniki II edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Stwórzmy razem wyjątkowy kalendarz” organizowanego kolejny już raz przez Radę Rodziców naszej Szkoły, przy współpracy z p. Marią Trzeciak, p. Gabrielą Sochą, p. Marzeną Radwańską oraz p. Anną Skowrońską.

Konkurs w tym roku odbył się pod hasłem „EMOCJE W OBRAZACH – uchwyć to, co niewidzialne”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy ilustrującej jedno z poniższych haseł:

Klasy 1-4:
1. RADOŚĆ, która maluje świat.
2. STRACH ma wielkie oczy.
3. ZAZDROŚĆ jak czerwony płomień.
4. MIŁOŚĆ w małych gestach.
5. Kolory SMUTKU.
6. DUMA jak górski szczyt.

Klasy 5-8:
7. Światło NADZIEI po deszczu.
8. NUDA jak czekanie na wiatr.
9. Wzburzone fale GNIEWU.
10. OBAWA jak cień za plecami.
11. SPOKÓJ w chaosie.
12. Błędy to nie WSTYD.

Na konkurs zostały zgłoszone aż 82 prace – a zatem udział w nim wzięła 1/5 uczniów SP8! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie startując w Konkursie.

WYNIKI prezentują się następująco:

LAUREACI:
Jan Stańczyk – 1a
Oskar Olejarz – 1b
Maja Berbeka – 1b
Ignacy Rogoz – 2b
Nela Szwarc – 2b
Michał Grządziel – 3a
Zuzanna Szwyd – 4a
Rozalia Sułek – 5a
Pola Bal – 6a
Zuzanna Leśniak – 7b
Roman Stsibailo – 8b
Tatiana Stsibailo – 8b

WYRÓŻNIENIA:
Agata Hap – 1b
Zuzanna Suzańska – 2b
Maja Dutkiewicz – 3b
Julia Czyż – 6a
Nadia Głowacz – 7b
Michał Kuczma – 8b

Laureaci, uczniowie wyróżnieni oraz wszyscy uczestnicy Konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami przygotowanymi przez Radę Rodziców.

Tradycyjnie, w ramach nagrody głównej prace Laureatów Konkursu trafiły do naszego szkolnego WYJĄTKOWEGO KALENDARZA, który Rada Rodziców drukuje już kolejny rok (szczegóły odnośnie kalendarza SP8 na rok 2025 Rada Rodziców przekaże Rodzicom już niebawem).

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wszystkich prac przygotowanych na konkurs i już dziś zapraszamy do udziały w kolejnej III edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Stwórzmy razem wyjątkowy kalendarz”, w przyszłym roku szkolnym!