3a w hołdzie Andersenowi

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to ulubiony dziecięcy baśniopisarz, znany ze swej twórczości na całym świecie. Do wielbicieli Jego talentu należą także uczniowie klasy 3a. Wraz z wychowawczynią, postanowili uczcić tę ważną datę poprzez bliższy kontakt z dziełami Mistrza oraz poznanie życiorysu Pana Andersena. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały charakterystyczne cechy baśni jako gatunku literackiego, zapoznały się z treścią lektury pt. ,,Brzydkie kaczątko” i nauczyły się piosenki pt. ,,Podróż do krainy baśni”. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne – ,,Łabędzie” symbolizujące nową postać brzydkiego kaczątka. A jak się przy tym bawiliśmy? Zobaczcie sami.