Wycieczka 2b do Skansenu

Sanocki Skansen to bardzo urokliwe miejsce, zwłaszcza w jesiennej odsłonie. Korzystając ze sprzyjającej pogody, uczniowie klasy 2b wybrali się spacerkiem do Muzeum Budownictwa Ludowego w towarzystwie swojej wychowawczyni Renaty Głuszyk i pani Anny Żuchowskiej, która wystąpiła w roli naszego przewodnika. Celem wycieczki było zwiedzanie wiejskiej części Skansenu, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci obejrzały wnętrza starych domów sprowadzonych z okolicznych miejscowości, ich wyposażenie, narzędzia, naczynia i elementy ozdobne. Widziały również kuźnię, cerkiew i szkołę. Uczniowie mogli usiąść w ławkach i posłuchać opowieści na temat warunków nauczania w minionych stuleciach. Ostatnią atrakcją była gra w kręgle na świeżym powietrzu. Na pożegnanie posłuchali jeszcze koncertu kataryniarza i ruszyli w drogę powrotną. Podróż w przeszłość była cenną lekcją historii, którą mama Zosi przybliżyła uczniom w profesjonalny i ciekawy sposób, za co bardzo jej dziękujemy!