Czas na drukowanie 3D…aż powstanie mała sowa, mądra głowa!

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – drukarkę 3D. Zakup drukarki Banach school 3D wraz z filamentami był możliwy dzięki pozyskanym środkom z programu MEiN „Laboratorium przyszłości”. Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, a w szczególności matematyczno-przyrodniczych pozwala nam uatrakcyjnić zajęcia poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami może efektywniej przygotować uczniów do projektowania i programowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Otwarta /przeszklona/ konstrukcja tego modelu drukarki pozwala uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania. Pierwsze w tym roku szkolnym doświadczenia z drukarką 3D już za nami. Zaczynamy od małych projektów, ale już za niedługo kto wie ….