Małe klocki, wielka zabawa Dzień LEGO w 2a

Małe klocki, wielka zabawa – Dzień LEGO w 2a

Klocki Lego z pewnością należą do najbardziej znanych zabawek na świecie. Świętowanie DNIA LEGO klasa 2a rozpoczęła od projekcji filmu „Historia Klocków LEGO”. Następnie uczniowie budowali z klocków indywidualne projekty. Dzięki bogatej wyobraźni naszych uczniów powstały wyjątkowe budowle. Niezwykłą atrakcją dla uczniów okazały się też zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego WeDo 2.0. Każdy zestaw wyposażony w silnik, czujniki ruchu i prawie 300 kolorowych klocków pozwalał na ciekawy sposób nauki przez zabawę. Dzieci budowały swoje pierwsze modele, a następnie same je zaprogramowały za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego. Z pewnością chętnie powtórzymy te zajęcia!
Na zakończenie tego dnia, dzieci zaprojektowały swoje własne, imienne modele ludzika LEGO.

LEGO to świetna zabawa dla każdego, która rozwija u dzieci kreatywność, uczy cierpliwości i wycisza emocje. Bawcie się i bądźcie szczęśliwi!