Niepodległa na zawsze! Obchody Święta Narodowego w SP8

Niepodległa – na zawsze! Obchody Święta Narodowego w SP8

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, pełne patriotyzmu i wzruszeń. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, przez całą społeczność szkolną. Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, które poruszyły serca wszystkich obecnych. Ich występy były pełne zaangażowania i oddania sprawie narodowej. Inscenizacja, przygotowana przez uczniów, ukazała kluczowe momenty historii Polski, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć naszą przeszłość
i docenić naszą Niepodległość. Jednym z najbardziej wzruszających momentów był taniec flagi narodowej, wykonany przez utalentowanych uczniów, symbolizujący jedność i dumę narodu polskiego. Cała uroczystość była wyjątkowym hołdem dla naszej Ojczyzny i Niepodległości. Przedstawienie zaprezentowali zdolni uczniowie z klas: 2a, 2c i 3c. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie pani Jolanta Kaźmierczak, Bożena Rudy i Greta Bluj. Pomoc przy wykonaniu pięknej dekoracji pani Gabriela Socha i pani Beata Jankowska. Montaż dekoracji pani Kamila Florek, Pani Renata Głuszyk i pan Tomasz Król. Nagłośnienie i oprawa muzyczna pan Jan Mazur. Pomoc przy efektach specjalnych Tomasz Wolanin. Uroczystość poprowadził pan Daniel Sękowski. Sztandar pan Grzegorz Miranowicz. Zdjęcia pani Karolina Mróz. Dziękujemy również nauczycielom wspierającym pani Zenonie Kalenieckiej, pani Ewelinie Kędra oraz pani Annie Kurinka – Rewak, za zaangażowanie i wsparcie w przygotowaniach dzieci do tego pięknego przedstawienia i zapraszamy na wspominki w postaci filmu.

Ps. Dziękujemy wspaniałej uczniowskiej widowni oraz ich wychowawcom za udział oraz wykonanie pięknych przypinek/kotylionów/opasek w barwach biało-czerwonych.