10 X Dzień Zdrowia Psychicznego warsztaty w 2b

10 X – Dzień Zdrowia Psychicznego – warsztaty w 2b

Nasz szkoła bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”, który ma na celu uwrażliwić na obecność osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijać empatię  i tolerancję wobec osób ze SPE oraz likwidować uprzedzenia.

W ramach tego projektu, klasa 2b uczestniczyła w warsztatach dotyczących zdrowia psychicznego, ponieważ  10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Z tej okazji uczniowie wysłuchali prezentacji, obejrzeli gazetkę ścienną, oraz dowiedzieli się jak należy dbać o szeroko rozumiane pojęcie zdrowia psychicznego.  Następnie dzieci opowiadały o swoich emocjach i rysowały sytuacje, które dla nich są najbardziej stresujące. Okazało się, że jedną z tych sytuacji jest fakt podchodzenia do tablicy…Drodzy nauczyciele, miejcie to na uwadze😊

W kolejnej części warsztatów, uczniowie zapoznali się z technikami relaksującymi. Każdy wybrał dogodną pozycję i wysłuchiwał wyciszającego tekstu.

Tak zrelaksowani  uczniowie, dowiedzieli się jeszcze, gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z emocjami czy ze stresem, z którymi sobie nie radzą.

Warsztaty przeprowadziły Panie:
Anna Żuchowska