„Od ZIARENKA do BOCHENKA!”

Uczniowie klasy IIa podczas kilku ostatnich lekcji poznali proces pieczenia chleba. Pod kierunkiem nauczycielek pani Joli i pani Eweliny udali się do pobliskiej piekarni Sanrej, gdzie mogli kupić i zjeść drugie śniadanie w swoim miłym towarzystwie. Podczas zajęć lekcyjnych zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji chleba, różnymi gatunkami pieczywa oraz zawodami: rolnik, młynarz i piekarz. Wykonali piękne prace plastyczne z różnego rodzaju ziaren. Uczniowie zobaczyli, jak z prostych składników można upiec pyszny i zdrowy chleb wg przepisu naszej sympatycznej nauczycielki pani Katarzyny Krawieckiej, która również poczęstowała wszystkich pysznym, własnej roboty domowym chlebem! Niesamowity zapach chleba kusił wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. Zajęcia obyły się w atmosferze dobrej zabawy i na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów.