„Święto Dyni w klasie 2c: Jesienne inspiracje i zabawy z dynią”

Dzień dyni w klasie 2c rozpoczęliśmy od prezentacji stworków. Każdy uczeń miał swojego własnego dyniowego przyjaciela, co stworzyło wesołą i pełną kreatywności atmosferę.

Następnie skupiliśmy się na poznaniu cyklu rozwoju dyni. Uczniowie dowiedzieli się jak dynie rosną, od nasion do pełnowartościowych owoców. Omawialiśmy także budowę dyni, wskazując, że jest to owoc z zewnętrznym i wewnętrznym miąższem. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały mnóstwo pytań. Nie zabrakło także ciekawostek dyniowych. Dowiedzieliśmy się, że dynia to roślina jednoroczna i może przybierać różne kształty.

Następnie przeszliśmy do zabaw matematycznych i polonistycznych z dynią. Uczniowie rozwiązywali zadania z wykorzystaniem dyni jako narzędzia, a także ćwiczyli umiejętności językowe, tworząc opowiadania związane z dynią. To była świetna okazja do łączenia nauki z zabawą.

Na koniec zajęć mieliśmy degustację, skosztowaliśmy dżemu i zdrowych ciast. Dzieci zachwycały się smakiem i były podekscytowane możliwością różnorodnego wykorzystania dyni.

Dzień dyni w klasie 2c był pełen nauki i zabawy. Uczniowie zdobyli wiele cennych doświadczeń i wiedzy na temat tego fascynującego owocu.