Warsztaty mikołajkowe IB w Bibliotece Miejskiej

Na początku grudnia, uczniowie klasy IB zostali zaproszeni na warsztaty mikołajkowe do Biblioteki Miejskiej w Sanoku. Była to ich pierwsza grupowa wizyta w tym miejscu. Pracownicy placówki przyjęli nas bardzo gościnnie. Pani Joanna Kusiak zapoznała uczniów z zasadami właściwego zachowania w bibliotece i sposobem korzystania z księgozbioru. Jako, że nasza wizyta przypadła w przeddzień mikołajek, dzieci wysłuchały fragmentu książki czytanej przez Panią Dorotę Bojeczko, która opowiadała o pochodzeniu tradycji obdarowywania się prezentami. Żywo angażowały się też w dyskusję na temat zwyczajów świątecznych i emocjonalnie okazywały swoje oczekiwanie na odwiedziny Świętego Mikołaja. Drugą częścią spotkania w bibliotece były mikołajkowe warsztaty plastyczne, które przeprowadziła Mama Ignasia – Pani Joanna Szostak Rogoz. Zadaniem dzieci było wykonanie bombki świątecznej w formie śnieżnej kuli. Wszyscy podeszli do pracy z pełnym zaangażowaniem i po niedługim czasie wyczarowali z różnych materiałów prawdziwe cuda. Efektowne bombki staną się ozdobą domu w czasie nadchodzących świąt. Wspólnie spędzony czas wprowadził nas w magiczną atmosferę przedświąteczną i stał się okazją do stopniowania emocji przed odwiedzinami Świętego Mikołaja.