WERNISAŻ V EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SPÓJRZ W NIEBO”

Możliwości fotografowania nieba są nieograniczone, zmieniają się w zależności od pogody, pory dnia i nocy oraz zjawisk atmosferycznych. Aby stać się autorem dobrych, ujmujących zdjęć i w przekonujący sposób opowiedzieć o walorach nieba: liczy się dobry moment, pasja fotografowania oraz umiejętności. W tym roku zadaniem Uczestnika Konkursu było wykonanie zdjęcia inspirowanego tytułem Konkursu, przedstawiającego niebo, jego walory (dotyczyło wszystkich obiektów i zjawisk bezpośrednio na niebie – lub również eksponowanych z elementami ziemskiego krajobrazu).

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała konkurs fotograficzny tym razem pod nazwą „SPÓJRZ W NIEBO”. Konkurs odbył się w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku.

Na wernisażu gościliśmy: Burmistrza Miasta Sanoka pana Tomasza Matuszewskiego, Wiceburmistrz panią Jowitę Nazarkiewicz, Dyrektora Szkoły pana Roberta Zoszaka, Vicedyrektora pana Adama Wala, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku pana Damiana Wojtowicza, właścicielkę studia FotoDorota panią Dorotę Bodnar, przedstawicielki Rady Rodziców panie Katarzynę Leśniak, Annę Skowrońską i Monikę Czyż, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Królowej Zofii w Sanoku, uczestników konkursu i ich opiekunów oraz przedstawicieli firm tj. Automet, Transprzęt, FosterTrawel.

Podczas uroczystości głos zabrali: Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku pan Jarosław Serafin, Burmistrz Miasta Sanoka pan Tomasz Matuszewski, Dyrektor Szkoły pan Robert Zoszak oraz Fotograf pan Radosław Kaźmierczak.

Konkurs honorowym patronatem objęli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Miasta Sanoka.

Koordynatorem konkursu była pani Jolanta Kaźmierczak.

na powitanie każdy otrzymał pamiątkowa przypinkę z tegoroczną nazwą konkursu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy uznania, natomiast pozostali uczestnicy podziękowania za duży wkład pracy i chęć udziału w konkursie. Nagrodami były: aparaty fotograficzne marki Instax, ramki elektroniczne, vouchery do sieci sklepów Empik, torby fotograficzne oraz upominki reklamowe od sponsorów. Ponadto przewidziane były nagrody specjalne w postaci voucherów i albumów których fundatorami byli znani sanoccy fotografowie, tacy jak: właścicielka studia Foto-Dorota pani Dorota Bodnar, pan Radosław Kaźmierczak oraz pan Krzysztof Małek właściciel Best Foto Studio.

Podziękowania w postaci dyplomu oraz kubka otrzymali nauczyciele – opiekunowie uczniów. Serdecznie dziękujemy im za wspieranie i wszechstronne rozwijanie zainteresowań swoich podopiecznych. Podziękowania powędrowały również do fundatorów nagród, których mieliśmy przyjemność powitać tj. przedstawicielka firmy AUTOMET pani Katarzyna Leśniak; przedstawicielka firmy TRANSPRZĘT pani Jolanta Grządziel oraz przedstawiciel FosterTrawel pan Jacek Pelc. Fundatorem nagród była również firma SANOK RUBBER COMPANY oraz firma BESCO.

Głównym celem naszego konkursu było uwrażliwienie młodzieży na piękno walorów nieba oraz rozwijanie zainteresowania fotografią. Do konkursu zgłosiło się 87 uczestników ze wszystkich szkół sanockich w tym również z całego województwa takich jak: Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Rzeszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Strzegocicach, Szkoła Podstawowa w Zahutyniu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Zagórzu, Szkoła Podstawowa w Porażu, Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Niebocku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Fredry w Cisnej.

O oprawę graficzną oraz wystawę zdjęć zadbała pani Anna Skowrońska, za co pięknie dziękujemy!

Natomiast fundatorem słodkiego poczęstunku była piekarnia Jadczyszyn z Sanoka.

Jury w składzie:

– pani Jolanta Kaźmierczak koordynator konkursu i fotoreporter szkolny,

– pani Beata Jankowska nauczyciel języka francuskiego,

– pani Greta Bluj nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

– pani Aneta Pelc nauczyciel geografii,

– pani Gabriela Socha nauczyciel plastyki i muzyki

oraz pan Radosław Kaźmierczak fotograf, miało ogromne wyzwanie przy wyborze laureatów i tym samym zwycięzców tegorocznej edycji konkursu, ale udało się!

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

W kategorii I klas 4-6:

Wyróżnienie dla Leny Kosteckiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku

Wyróżnienie dla Martyny Posadzkiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku

Miejsce III zajęła Klara Szwarc uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku

Miejsce II zajął Jakub Wojtowicz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagórzu

Miejsce I zajął Maciej Ciepiela uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie

W kategorii II klas 7-8:

Wyróżnienie dla Mai Maślak uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku Wyróżnienie dla Tymoteusza Piwowarczyka ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Miejsce IIII zajęła Magdalena Bochnak uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku

Miejsce II zajęła Natalia Kurdyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku

Miejsce I zajął Maciej Lorenc uczeń Szkoły Podstawowej w Niebocku

Po raz kolejny również w tym roku mieliśmy zaszczyt przyznać nagrodę GRAND PRIX , którą otrzymała Natalia Futryk uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 im. Królowej Zofii w Sanoku. Fotograf Pan Radosław Kaźmierczak wypowiedział się na temat zwycięskiej pracy, niniejszym podkreślając zmysł i talent wykonania zdjęcia w sposób profesjonalny. Gratulacje Natalka! Na zakończenie rozlosowaliśmy wspomniane wcześniej nagrody specjalne oraz gadżety od sanockich fotografów i przedstawicieli firm.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, dzięki Wam wiemy, iż kolejne edycje muszą i z pewnością się odbędą!