Wycieczka wielkanocna IB do Centrum Dziedzictwa Szkła

Tuż przed świętami odbyła się wycieczka klasy Ib do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Główną atrakcją tej wyprawy były warsztaty malowania pisanki wielkanocnej. Przed przystąpieniem do tego zadania, dzieci uczestniczyły w pokazie hutniczym, podczas którego poznały proces wytwarzania i obróbki szkła oraz własnoręcznie wybijały pamiątkowy stempel. Następnie przystąpiły do zdobienia szklanej pisanki. Niektórzy pracowali według gotowych wzorów, a inni inspirowali się wyłącznie wyobraźnią. W jednym i drugim przypadku było co podziwiać! Po dopełnieniu artystycznego dzieła, uczniowie udali się do sali krzywych zwierciadeł, gdzie co rusz wybuchały salwy śmiechu rozbawionych dzieci. Na koniec wycieczki był spacer po krośnieńskim rynku, gdzie uczniowie podziwiali odlaną z brązu miniaturową makietę starego miasta. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.