Wyjście edukacyjne klasy 1b do Centrum Symulacji Medycznej

Klasa 1 b miała okazję zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej, które znajduje się w Uczelni Państwowej w Sanoku. Uczniowie zobaczyli „od podszewki” jak wygląda praca ratowników, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Zaczęliśmy od oglądania karetki, później przechodziliśmy poprzez poszczególne sale, które imitują sale szpitalne. Nauczyliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy, oraz czym jest tracheotomia czy defibrylator. Największe wrażenie wywarła sala noworodkowa, gdzie nasi młodzi studenci zobaczyli wcześniaka w inkubatorze i noworodka, który przypominał lalkę, ale ważył ok. 3kg, czyli tyle ile mniej więcej ważą nowonarodzone dzieci.

Nie mało emocji doświadczyliśmy również w sali do pobierania krwi…oraz kiedy trzeba było przenieść na noszach pacjenta.

Z dużym zaciekawieniem obejrzeliśmy również panele, na których można było zobaczyć przekrój człowieka oraz zobaczyć jak wyglądają układ kostny, krwionośny czy pokarmowy. To był bardzo ekscytujący, i pełen wrażeń dzień.