Korzystając z pięknej pogody dzieci z klasy 2c odwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i kulturą naszego regionu.
Pobyt w skansenie zaczęliśmy od zajęć pt. ”Obyś cudze dzieci uczył”, czyli lekcji kaligrafii. Pani przewodnik zaprezentowała nam przybory, którymi dawniej posługiwali się uczniowie i opowiedziała, jak funkcjonowała szkoła w ubiegłych stuleciach. Następnie dzieci odwzorowywały litery za pomocą pióra i atramentu. Nie było to łatwe, ale stopniowo, pod czujnym okiem Pani Karoliny, uczniowie zaczęli opanowywać sztukę pięknego pisania.
Po lekcji praktycznej przyszedł czas na zwiedzanie Rynku Galicyjskiego. Tutaj również towarzyszyła nam Pani przewodnik, która opowiedziała nam o tym, jak lata temu wyglądało codzienne życie w miastach. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądała praca fryzjera, krawcowej, aptekarza, szewca czy poczty ponad sto lat temu. Ekscytującym elementem wycieczki było wysłanie pocztówki do naszej szkoły. Będzie to świetna pamiątka. Koledzy ze szkoły bardzo się ucieszą, gdy otrzymają nasze pozdrowienia prosto z zabytkowego budynku pocztowego.
Na koniec wszyscy usiedliśmy przy ognisku, piekliśmy kiełbaski i opowiadaliśmy różne historie. Było to wspaniałe zwieńczenie naszej podróży w czasie. To był ekscytujący dzień, pełen nauki i zabawy!