Zajęcia patriotyczne w 1b

Już od najmłodszych lat, szkoła obok rodziny, wpaja uczniom patriotyczne wartości, poczucie przynależności narodowej i szacunek do Ojczyzny. Szczególną okazją do świętowania są pierwsze dni maja: Święto Pracy, Dzień Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ku upamiętnieniu tych ważnych obchodów, wychowawczyni klasy IB p. Renata Głuszyk zorganizowała swoim uczniom zajęcia pod hasłem ,,Polska – nasza Ojczyzna”. Podczas zajęć świetlicowych odbył się klasowy Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym I miejsce ex aequo zajęli uczniowie : Milenka Wach, Nela Szwarc i Gabryś Hap. Gratulujemy! Następnego dnia dzieci wysłuchały opowieści o ważnych wydarzeniach historycznych i wzięły udział w SP 9 w Akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W klasie odbył się QUIZ wiedzy o Polsce i szereg konkurencji, w których współzawodniczyły 4 drużyny. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki matematyczne, układali puzzle z godłem państwowym, uczestniczyli w zabawach słowotwórczych. Walka zespołowa była bardzo wyrównana, a cel zabawy jeden – dowieść, że powinniśmy kochać i szanować swoją Ojczyznę!
Z tego zadania uczniowie klasy IB wywiązali się na szóstkę!