Deutsch ist cool und genial 3a świętuje Dni Języka Obcego

Deutsch ist cool und genial – 3a świętuje Dni Języka Obcego

Pod koniec września obchodziliśmy Dzień Języka Obcego. Klasa 3a wylosowała państwo, które jest naszym sąsiadem – NIEMCY!
W tym dniu uczniowie ubrali się w barwy narodowe tego kraju. Była to świetna okazja do poznawania kultury i zwyczajów niemieckich. W ramach obchodów tego dnia uczniowie przygotowali samodzielnie gazetkę z informacjami o Niemczech: najważniejszych zabytkach, znanych osobach, popularnych tradycjach. Poprzez prezentację i materiały edukacyjne podróżowaliśmy wirtualnie po niemieckich miastach, ucząc się o ich historii i zabytkach.

Dzięki uprzejmości naszej pani germanistki Grażyny Osieczko, mieliśmy okazję praktykować nasze umiejętności językowe i uczyć się nowego słownictwa. Posłuchaliśmy niemieckiej muzyki, co pomogło nam lepiej zrozumieć akcent i kulturę. Była to ciekawa lekcja kultury, poznawania tradycji i obyczajów naszego zachodniego sąsiada.

Muzyka zawsze dodaje uroku takim okazjom. Nasza utalentowana koleżanka Sandra Świderska zagrała na flecie znakomity utwór jednego z najwybitniejszych niemieckich kompozytorów Ludwiga van Beethovena. „Oda do radości” jest wszystkim znana, jako hymn Unii Europejskiej.
To było przejmujące i wyjątkowe wystąpienie!

DANKE SCHÖN!!!👏❤