Dzień z Wychowawcą na sportowo w 2a

W życiu trzeba spróbować wszystkiego, żeby dowiedzieć się, co jest naszą pasją 😉 Dzieci z klasy 2a Dzień z Wychowawcą spędziły tak, jak lubią najbardziej, czyli AKTYWNIE. Tym razem postanowiliśmy wybrać się do Centrum Sportów Ekstremalnych w Sanoku na ściankę wspinaczkową. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego szkolenia prowadzonego przez instruktorów: Panią Natalię Sikoń, mamę naszej Milenki, Pana Dariusza oraz Pana Emila. Uczyliśmy się technik wspinania na sztucznej ścianie, w tym: zasad asekuracji, podstawowych węzłów wspinaczkowych oraz komend używanych podczas pokonywania dróg wspinaczkowych. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał także nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Grzegorz Miranowicz.

Dla niektórych dzieci był to ich debiut na ściance. Każdy poradził sobie znakomicie, mierząc się nie tylko z wysokością, ale też z własnymi lękami. Emocji było co niemiara. Przy okazji tej wycieczki ujawniły się pierwsze talenty wspinaczkowe, dlatego na pewno będziemy wracać w takie miejsca! Część z uczniów już postanowiła, że to początek przygody ze wspinaczką! Wszyscy wykazali się dużą sprawnością fizyczną, odwagą i umiejętnością dobrej zabawy.

Po bardzo wyczerpujących zajęciach, przyszedł także czas na relaks. Każdy miał okazję wykonać swoją „wakacyjną torbę” i namalować na niej, co tylko zamarzy. Wszystkie prace były kolorowe i odzwierciedlały charakter lub pasje swoich właścicieli. Z pewnością będą świetnym dodatkiem do wakacyjnego stroju, bądź też przydatne podczas podróży.

!!!Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które sprawiły, że ten dzień dla uczniów z 2a był wyjątkowy!!!

POLECAMY!
www.cse.sanok.pl