Jestem książką, przeczytaj mnie uczniowie klasy 2a i ich „Skarpetkowe opowieści”

Starsi uczniowie czytają młodszym!

Mają zaledwie po 9 lat, a na swoim koncie już pierwszą poważną książkę. Zainspirowani lekturą „Niesamowite przygody 10 skarpetek”, uczniowie klasy 2a napisali własne opowiadania oraz wykonali piękne ilustracje do swoich publikacji. Tematem historyjki miała być główna bohaterka – Skarpetka. Lektura wyzwoliła w uczniach morze kreatywności… powstały przygody o skarpetce, która została malarzem🎨, uratowała tęczę🌈 a także zwierzątko🐶🐦, poleciała na Księżyc z Neilem Amstrongiem🚀 lub trafiła na pole walki i została dowódcą⚔️.

Aby docenić pracę i starania dzieci, tuż przed świętami odbyło się spotkanie autorskie z młodymi pisarzami, na które chętnie przybyli uczniowie z klasy 1a. Kilkoro uczniów: Hanna Czopor, Lena Frydryk, Sara Pałęcka, Sandra Świderska, Zuzanna Mróz, Miłosz Pęcak i Bruno Kobiałka, dumnie przeczytało swoje teksty, przenosząc nas w świat dziecięcej fantazji. W spotkaniu uczestniczył nawet gość specjalny: Skarpetka Lola, która bacznie wsłuchiwała się w każdą historię i zachęcała dzieci do czytania książek🙂

Nie ma nic lepszego jak wspólna przygoda z najlepszym przyjacielem,
jakim może stać się książka!📖