Klasa 3b na spotkaniu autorskim w MBP w Sanoku

4 maja br. klasa 3b uczestniczyła w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez MBP w Sanoku w ramach projektu „Podróże małe i duże. Z Gór Słonnych na Mount Everest”. Gościem biblioteki była Maria Strzelecka – absolwentka ASP, malarka, ilustratorka, projektantka odzieży
i plakatów, autorka filmów animowanych, aktorka.
Jej fascynacja Beskidem Niskim, gdzie mieszka, przyniosła owoce w postaci dwóch książek dla dzieci: „Beskid bez kitu”„Beskid bez kitu. Zima”. Pierwsza pozycja otrzymała Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej 2019 roku oraz nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY. Autorka w swoim dorobku ma również książkę „Nikifor”, która w przyszłym roku zostanie przetłumaczona i wydana w języku koreańskim.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o Beskidzie Niskim, kontakcie z dziką przyrodą i o śladach Łemkowszczyzny – świata, który przeminął.
Wszystkie tematy spotkania związane były z książkami o Beskidzie Niskim, inspiracjami do pisania i tworzenia ilustracji różnymi technikami. Dzieci pytały też o początki pisarskie, które miały miejsce, gdy Maria Strzelecka była uczennicą szkoły podstawowej. Dla uczniów klasy 3b spotkanie było bardzo interesujące
i wielu z nich zachęciło do przeczytania prezentowanych książek.