Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt…

DRUGIE MIEJSCE PIŁKAREK RĘCZNYCH W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM…

5 kwietnia w Krośnie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną z Krosna. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, po gwizdku kończącym rywalizację na tablicy wyników widniał remis 4:4. O wyłonieniu zwycięzcy w tym pojedynku musiały zadecydować rzuty karne. Mimo, iż obydwie drużyny przystąpiły do serii rzutów karnych w pełnej mobilizacji i koncentracji zarazem, to ten pojedynek miał jednego bohatera. Fantastyczną formę i postawę zaprezentowała nasza bramkarka Amelia Pypeć, która obroniła wszystkie rzuty karne zawodniczek z Krosna. Natomiast w naszym zespole bezbłędne podczas rzutów na bramkę przeciwniczek okazały się Wiktoria Wójcik i Maja Gebus. Nasze szczypiornistki wygrały tą rywalizację 2:0. Jak się później okazało to zwycięstwo zadecydowało o zajęciu drugiego miejsca w turnieju.

W drugim meczu nasza reprezentacja zmierzyła się z utytułowaną drużyną dziewcząt z Posady Górnej, która występowała w roli faworyta. Nasze dziewczyny zagrały naprawdę dobry mecz, walczyły jak równy z równym. Do przerwy rezultat 5:8 dawał nadzieję na dobry wynik końcowy, niestety w drugiej połowie było słabiej, a brak ogrania na pełnowymiarowym boisku naszych zawodniczek dał o sobie znać. Ostatecznie przegraliśmy 6:14 a zespół z Posady Górnej wygrał turniej półfinałowy i awansował do finału wojewódzkiego.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca nasza reprezentacja uzyskała szanse na grę w barażach i dalszą walkę o awans do Finału Wojewódzkiego w Rzeszowie. Baraże przed nami, a ja mocno wierzę w możliwości naszych dziewczyn.