Spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą Łapczyńską

W ostatnim czasie, uczniowie klasy III a mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłym gościem – pisarką Elżbietą Łapczyńską, prywatnie ciocią naszej klasowej koleżanki Róży Kameczury. Literatka jest z wykształcenia filozofką, mieszka i tworzy w Krakowie. W swoim dorobku ma dzieła
z gatunku literatury pięknej. Rozgłos przyniosła jej książka pt. ,,Bestiariusz nowohucki” uhonorowana Nagrodą Conrada, nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Autorka jest laureatką Nagrody im. Adama Włodka
i Międzynarodowego Konkursu na Dramat Współczesny o Tematyce Żydowskiej i półfinalistką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Oprócz wymienionej książki, pani Elżbieta Łapczyńska ma
w swoim dorobku literackim wiele opowiadań, stworzyła kilka dramatów, jest współautorka bajki dla dzieci. Obecnie kończy pisać kolejną książkę. Podczas spotkania autorskiego z uczniami, pisarka opowiadała im o swojej twórczości, powołaniu, procesie powstawania dzieła literackiego od pomysłu, aż do wydania książki. W obszernym wywiadzie zdradziła uczestnikom tajniki swojego rzemiosła i zachęcała swoich słuchaczy do podejmowania prób literackich. Pani Elżbieta Łapczyńska zachwyciła nas swoją otwartością, elokwencją i skromnością. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu i zadawały liczne pytania. Okazały pisarce wdzięczność za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas i przeprowadzenie warsztatów literackich, które wzbogaciły ich zakres wiedzy.

Na koniec uczniowie podziękowali zacnemu gościowi gromkimi brawami i bukietem kwiatów. Życzymy pani Elżbiecie wspaniałej kariery pisarskiej, szerokich horyzontów, ciekawych pomysłów i nieustającej weny twórczej.