Spotkanie z przedstawicielami Nadle艣nictwa Baligr贸d馃惡馃惢馃尦

Zwie艅czeniem naszych dzia艂a艅, a tak偶e w ramach Mi臋dzynarodowego Dnia Las贸w, odby艂a si臋 lekcja edukacyjna. Po raz pierwszy (i wiemy ju偶, 偶e nie ostatni) nasz膮 szko艂臋 odwiedzi艂 jeden z najbardziej znanych le艣nik贸w, cz艂owiek z ogromn膮 pasj膮 i wiedz膮 – Pan Marcin Scelina. Wybitny botanik, autor ksi膮偶ki 鈥瀂anim wyjedziesz w Bieszczady鈥. Towarzyszy艂a mu Pani edukator Daria Jadwisie艅czak z Nadle艣nictwa Baligr贸d. Nasi go艣cie w bardzo ciekawy spos贸b opowiedzieli o korzy艣ciach, kt贸re drzewa przynosz膮 ludziom i zwierz臋tom. Podczas spotkania Pan Marcin bardzo zainteresowa艂 uczni贸w swoimi opowie艣ciami o otaczaj膮cej nas przyrodzie, wykorzystuj膮c podczas prezentacji pi臋kne zdj臋cia oraz filmy. Pod koniec spotkania uczniowie mieli mo偶liwo艣膰 zadawania nurtuj膮cych ich pyta艅. By艂y one przer贸偶ne, ale nasz le艣niczy z du偶膮 cierpliwo艣ci膮 i pasj膮 odpowiada艂 na ka偶de z nich. W toku pogadanki tematycznej pytali艣my o wszystko, co dotyczy艂o bogactwa fauny i flory w odniesieniu do ro艣linno艣ci b臋d膮cej blisko nas, jak i tej kt贸r膮 poznali艣my podczas poprzednich zaj臋膰.

W kolejnej cz臋艣ci naszego spotkania, wraz z naszymi prelegentami udali艣my si臋 tak偶e pod nasz膮 szkoln膮 magnoli臋 Zofi臋. Pan Marcin opowiedzia艂 uczniom o magnolii, kt贸ra ju偶 wkr贸tce b臋dzie sanockim Pomnikiem Przyrody. Dzieci mia艂y okazj臋 dowiedzie膰 si臋, jak dba膰 o to delikatne drzewo oraz jak je chroni膰 przed zagro偶eniami. Na zako艅czenie naszych zaj臋膰 otrzymali艣my od Nadle艣nictwa nasiona ro艣lin miododajnych.

Wiedza zdobyta podczas lekcji edukacyjnej z przedstawicielami s艂u偶b stoj膮cych na stra偶y zielonych teren贸w Baligrodu by艂a przekazana na najwy偶szym poziomie, a zdobyte wiadomo艣ci na d艂ugo zostan膮 w pami臋ci uczni贸w. Spotkanie by艂o bardzo ciekawe i wzbudzi艂o du偶e zainteresowanie w艣r贸d uczni贸w. Sam Pan Marcin Scelina by艂 pod ogromnym wra偶eniem ciekawo艣ci dzieci tematami przyrodniczymi.