Święto Patrona Naszej Szkoły Królowej Zofii

Święto Patrona Naszej Szkoły – Królowej Zofii

19 maja w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły- królowej Zofii. Klasy I – III spędziły ten dzień na sanockim zamku w towarzystwie…. królowej Zofii … i jej dzielnego rycerza. W tym dniu chętne dziewczynki przebrały się w stroje księżniczek i dam dworu, a chłopcy w rycerzy i królów. Wszyscy wyglądali wspaniale!

Na początku nastąpiło uroczyste przywitanie przez dyrektora zamku, pana dr Jarosława Serafina, który nawiązał do obecności w Sanoku królowej Zofii Holszańskiej i o jej dokonaniach dla miasta. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Adam Wal, który przypomniał, że w ubiegłym roku Królowa Zofia przybyła do szkoły na uroczyste nadanie sztandaru szkole, a w tym roku to my przyszliśmy do niej. Po krótkim występie artystycznym w wykonaniu uczennic starszych klas, podzieliliśmy się na grupy, i tak po kolei zwiedzaliśmy zamek w towarzystwie przewodników: Pana Januarego Sokołowskiego, Pani Elżbiety Sułek – mamy Rozalii z 3a i Pani Anny Żuchowskiej, która kiedyś pracowała w muzeum… Inne grupy w tym czasie słuchały ciekawych opowieści rycerza, pana Pawła Skowrońskiego – taty Michała z klasy 3b. Rycerz przybliżył uczniom historię uzbrojenia, pokazywał wyposażenie rycerskie i opowiadał o zbójnikach sanockich.

Warto też dodać, że tuż przed świętem Patrona Szkoły, wszystkie klasy z edukacji wczesnoszkolnej wykonały w grupach piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w głównym holu szkoły. Tematyką prac był „Zamek sanocki w dziecięcej wyobraźni – zamek i jego dzieje”. Istotny jest także fakt, że zamek w tym roku będzie obchodził swój jubileusz 600 – lecia rozpoczęcia budowy! O godz. 11.00 powróciliśmy wszyscy do szkoły, gdzie wzięliśmy udział w uroczystej akademii.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

koordynatorzy:
Karolina Mróz