Wiosenny powiew poezji dziecięcej kl. 2A

Wiosna jest piękna, pełna życia i radości! To ulubiona pora roku wielu z nas… Nasze emocje, odczucia
i myśli najlepiej oddają zaś wiosenne wiersze.

Uczniowie klasy 2A mieli okazję do spotkania z poezją i przeżywania jej piękna w interesującej interpretacji. Tematem tegorocznego przeglądu recytatorskiego była „Wiosna w poezji dziecięcej” – znanych polskich poetów. Celem tego zadania było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich, a także motywowanie ich do występów publicznych. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i wprowadzili wszystkich zgromadzonych w wiosenny nastrój, przywołując na dobre Panią Wiosnę. Zachwycali grą aktorską, a także odwagą w pokonaniu tremy. Swoje występy niektórzy dopełnili pięknymi kostiumami i ciekawymi rekwizytami, przygotowanymi z pomocą ich rodziców. Miłośnicy poezji zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i słodkimi upominkami. W imieniu wychowawczyni p. Karoliny Mróz oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej, artystycznej atmosferze i zapraszamy na kolejną edycję.