Wycieczka klasy IIIa

16 czerwca, uczniowie klasy IIIa wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Jasionki i Kolbuszowej. Pełni nadziei na udany dzień, ruszyliśmy w drogę. W autobusie rozbrzmiewały radosne rozmowy i śpiewy, ale nasz spokój mąciły nieco obawy, czy w ostatnio bardzo deszczowym czasie, pogoda będzie dla nas łaskawa. I udało się! Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Podkarpackiego Centrum Nauki ” Łukasiewicza” w Jasionce k. Rzeszowa. To były dwie godziny świetnej zabawy spędzone na odkrywaniu świata nauki z różnych dziedzin m. in : fizyki, chemii, biologii, techniki, astronomii, medycyny, przyrody, plastyki. Zaobserwowane cuda natury i nauki oraz wykonane własnoręcznie eksperymenty, sprawiły dzieciom dużo frajdy. Wszyscy wyszli z tego obiektu zadowoleni i podekscytowani ze słowami na ustach: ,,Ale było fajnie!” Potem pojechaliśmy do Kolbuszowej, gdzie mieści się Kompleks Turystyczny „Brzezóvka”, a w nim nowoczesny park rozrywki dla dzieci. No i zaczęło się! Trampoliny, dmuchańce, ,,małpi gaj”, pole golfowe, mega szachy, boisko do hokeja, gokardy, rowerki wodne, klocki giganty, kolejka leśna, plac dinozaurów… Czego tam nie było? Po prostu moc atrakcji, z których dzieci korzystały z wielką chęcią. Na koniec jeszcze tylko zakup pamiątek i powrotna podróż do Sanoka, gdzie czekali stęsknieni rodzice. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszej wycieczki.