Zimowe stołowanie sztuka dokarmiania ptaków” 🐦🌿💚

Zimowe stołowanie – sztuka dokarmiania ptaków” 🐦🌿💚

W ramach realizacji II modułu projektu edukacyjnego „Bądź dobry dla zwierząt”, uczniowie klasy 2c uczestniczyli w fascynujących zajęciach zatytułowanych „Zimowe stołowanie – sztuka dokarmiania ptaków” 🐦🌿 Dzięki uprzejmości Panów Łukasza MaciejowskiegoMateusza Nawalańca Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Sanoku, uczniowie zgłębili tajniki dokarmiania ptaków zimą. Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ptaków zimujących w Polsce. Dowiedziały się, dlaczego warto dokarmiać je zimą oraz jakie sposoby i pokarmy należy stosować. Wzbogaciły się także o umiejętność samodzielnego tworzenia karmników oraz przysmaków dla ptaków, takich jak kule tłuszczowe. Własnoręczne wyroby uczniów zostały umieszczone w szkolnym ogrodzie, który stał się zimową stołówką dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Dodatkowo, nasi goście podzielili się z uczniami swoją wiedzą na temat leśnictwa, gatunków drzew i ich klasyfikacji. Panowie opowiedzieli o swoich codziennych obowiązkach oraz o roli inspektora i specjalisty do spraw leśnictwa. Serdecznie dziękujemy Panom Łukaszowi Maciejowskiemu i Mateuszowi Nawalańcowi za niezwykle pouczające zajęcia oraz za przyjęcie zaproszenia do podzielenia się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. To były inspirujące zajęcia, które z pewnością pozostawiły trwały ślad w sercach naszych uczniów.