Wizyta w Skansenie klasy 1b

Wizyta w Skansenie to przygoda dla ludzi w różnym wieku. U starszych przywołuje wspomnienia, a młodych przenosi w nieznany świat przeszłości. Taką podróż w czasie 18 października odbyli uczniowie klasy IB. W jesiennej scenerii sanocki Park Etnograficzny prezentuje się wyjątkowo urokliwie, zwłaszcza w słoneczny, ciepły dzień, na jaki trafiliśmy. Zwiedzanie zaczęliśmy od Rynku Galicyjskiego, gdzie stoją domy mieszczańskie, zakłady rzemieślnicze i punkty usługowe z początku XX wieku. Oglądanie zabytkowych wnętrz i eksponatów umilała nam Pani Przewodnik, snując ciekawe opowieści związane z tymi miejscami. Dzieci odwiedziły pracownię zegarmistrza i fotografa, zakład pracy krawca i stolarza oraz historyczną aptekę. W przerwie między zwiedzaniem ,,miejskiej” i ,,wiejskiej” części Muzeum Budownictwa Ludowego, uczniowie znaleźli czas na obcowanie z przyrodą, zabawy w liściach, zbieranie grzybów i kontakt ze zwierzętami. Na koniec, dzieci gościły w chłopskiej chacie i zabytkowej szkole, wysłuchując z uwagą informacji na temat ówczesnych zwyczajów i trudów surowego życia biedniejszej części społeczeństwa. Po dwugodzinnej wędrówce śladami przeszłości, przyszedł czas na powrót do szkoły i wymianę wrażeń z wycieczki, która w opinii dzieci była ciekawa i pouczająca.