Podkarpacka Liga Pływacka…

W ostatnią sobotę 2 marca na pływalni w Dębicy rywalizowali 11 i 12 latkowie w zawodach pływackich. Uczennice nasze z klasy sportowej pływackiej 4a w składzie: Róża Kameczura oraz debiutantki Emilka Futryk, Bianka Trznadel, Natalia Duślak i Karol Duślak (klasa 2a) z sanockich Rekinów a także Nadia Bluj i Aleksander Doskowski z MKS Sanok. Zdecydowanie wypadły Emilka Futryk która na dystansie 50 m stylem klasycznym w gronie 50 startujących zajęła 9 pozycję. Również 9 była Róża Kameczura jednak na jej dystansie 50 m stylem grzbietowym starowało niemal 100 zawodniczek z podkarpackich klubów!!! Dodatkowo Róża zajęła 11 miejsce na 100 m stylem dowolnym. Wszyscy pozostali zawodnicy startujący w swoich kategoriach osiągnęli rekordy życiowe i uplasowali się w połowie stawki startujących. Pamiętajmy że to dopiero pierwsze starty które mają nauczyć młodych zawodników jak wygląda rywalizacja i oswoić z własnymi słabościami. Emilia i Róża a także Nadia Bluj będą reprezentować swoje Kluby w najbliższą sobotę (9 marca) na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Są to najważniejsze zawody w roku i mamy nadzieję że osiągną jak najlepsze wyniki. POWODZENIA!!!