Zwieńczeniem naszych działań, a także w ramach Międzynarodowego Dnia Lasów, odbyła się lekcja edukacyjna. Po raz pierwszy (i wiemy już, że nie ostatni) naszą szkołę odwiedził jeden z najbardziej znanych leśników, człowiek z ogromną pasją i wiedzą – Pan Marcin Scelina. Wybitny botanik, autor książki „Zanim wyjedziesz w Bieszczady”. Towarzyszyła mu Pani edukator Daria Jadwisieńczak z Nadleśnictwa Baligród. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o korzyściach, które drzewa przynoszą ludziom i zwierzętom. Podczas spotkania Pan Marcin bardzo zainteresował uczniów swoimi opowieściami o otaczającej nas przyrodzie, wykorzystując podczas prezentacji piękne zdjęcia oraz filmy. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań. Były one przeróżne, ale nasz leśniczy z dużą cierpliwością i pasją odpowiadał na każde z nich. W toku pogadanki tematycznej pytaliśmy o wszystko, co dotyczyło bogactwa fauny i flory w odniesieniu do roślinności będącej blisko nas, jak i tej którą poznaliśmy podczas poprzednich zajęć.
W kolejnej części naszego spotkania, wraz z naszymi prelegentami udaliśmy się także pod naszą szkolną magnolię Zofię. Pan Marcin opowiedział uczniom o magnolii, która już wkrótce będzie sanockim Pomnikiem Przyrody. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o to delikatne drzewo oraz jak je chronić przed zagrożeniami. Na zakończenie naszych zajęć otrzymaliśmy od Nadleśnictwa nasiona roślin miododajnych.
Wiedza zdobyta podczas lekcji edukacyjnej z przedstawicielami służb stojących na straży zielonych terenów Baligrodu była przekazana na najwyższym poziomie, a zdobyte wiadomości na długo zostaną w pamięci uczniów. Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Sam Pan Marcin Scelina był pod ogromnym wrażeniem ciekawości dzieci tematami przyrodniczymi.