Wycieczka 3A do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych w ramach realizacji trzeciego zadania FLOREK

W ramach florkowych działań, nasza drużyna z Bukowego Gaju, tuż po feriach wybrała się pociągiem na wspólną wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Bieszczadzkim Parku Narodowym w Ustrzykach Dolnych. Najpierw uczniowie uczestniczyli w szalenie ciekawej prelekcji, którą przedstawił dr Adam Szary – biolog, botanik, fitosocjolog, pracujący na co dzień w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Pan Adam w interesujący sposób poprowadził lekcję o tematyce przyrodniczej i kulturowej, pt.: ” Stare i pomnikowe drzewa wokół nas”. Zajęcia z elementami biologii, geografii i historii poświęcone były przybliżeniu dzieciom znaczenia symboliki poszczególnych gatunków drzew znajdujących się na terenie Parku Narodowego. Nawiązywał do morfologicznej budowy drzew, uzasadniając istotę funkcji drzewa w kontekście wierzeń, tradycji ludowej, w interpretacji utworów literackich, czy sztuki.

W kolejnej części naszej wycieczki, Przewodnik oprowadzał nas po interaktywnej wystawie, która ukazywała piękno Karpat Wschodnich. Wszystkie ekspozycje były fascynujące, szczególnie te poświęcone unikalnej florze i faunie regionu. Nie tylko dowiedzieliśmy się wiele na temat różnorodności życia roślin i zwierząt w Bieszczadach, ale także podziwialiśmy piękno tutejszych krajobrazów.

Gorąco polecamy Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych!

Koordynatorzy wycieczki:

Karolina Mróz