Wycieczka 3b do Nadleśnictwa w Lesku

27 maja odbyła się kolejna wycieczka uczniów klasy 3b do Nadleśnictwa  Lesko. Głównym celem lekcji w terenie były zajęcia w Szkółce w Glinnem, podczas której dzieci rozpoznawały gatunki niektórych drzew oraz miały okazję zobaczyć, gdzie są przechowywane sadzonki . Poznały wiele ciekawostek o zwierzętach i  roślinach żyjących w lesie. Uczniowie rozpoznawali poszczególne warstwy lasu oraz charakterystyczne elementy w  nich występujące. Po wizycie w Szkółce było ognisko z kiełbaskami, pieczonymi ziemniakami i chlebem. Następnie dzieci  zwiedziły z pracownikiem Nadleśnictwa Lesko  Górę Sobień. Na koniec uczniowie otrzymali książeczki o lesie i ptakach., aby jeszcze pogłębić swoją wiedzę.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Wojciechowi Gac, pracownikowi  Nadleśnictwa Lesko, za wspaniałą organizację wycieczki.