Segregacja śmieci lepsza przyszłość Ziemi!🚮♻

Segregacja śmieci – lepsza przyszłość Ziemi!🚮♻

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję uczestniczyć w zajęciach informacyjno – edukacyjnych dotyczących prawidłowego segregowania odpadów🚮

Zajęcia przeprowadziła Pani Agata Oskarbska – specjalistą ds administracji, kontroli i BHP, która jest także pracownikiem lokalnej firmy Transprzęt.

Celem spotkania był wzrost świadomości ekologicznej najmłodszego społeczeństwa do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów, zmiany przyzwyczajeń i odpowiedzialnego segregowania odpadów.

♻ Nasz ekspert w przystępny dla dzieci sposób opowiedział o recyklingu oraz udzielił praktycznych wskazówek dotyczących segregacji śmieci.

♻ Dzieci były bardzo aktywne, często zgłaszały się do odpowiedzi i same chętnie zadawały pytania.

♻ Podczas spotkania, Pani edukator zwróciła szczególną uwagę na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko oraz na ograniczenie wytwarzania odpadów przez człowieka i ich selektywną zbiórkę.

Uczestnicy prelekcji za czynny udział w zajęciach otrzymywali drobne gadżety w postaci breloczków z drukarki 3D, ufundowanych przez firmę Transprzęt.

Serdecznie dziękujemy! 🙂